Minecraft


Minecraft je skvělá hra nejen pro děti. Poskytuje obrovské množství činností, které v ní můžete dělat a kterými můžete zabít spousty a spousty hodin svého času. Patří mezi ně třeba objevování a prozkoumávání nekonečně velkého světa, který dokáže být opravdu krásný. Celý je složený z kostiček, které jsou pro Minecraft jakousi ikonou a které vypadají svým způsobem velmi esteticky. Minecraftový svět je navíc generovaný náhodně, takže bude pokaždé vypadat jinak. Nikdy se vám tak nestane, že narazíte na stejný svět dvakrát, každý je totiž originál. Pokud tedy patříte mezi ty, kteří ve hrách rádi objevují, Minecraft je pro vás ideální, můžete v něm totiž objevovat tak dlouho, jak jen budete chtít. Nevýhodou toho však je, že když do hry přibyde nová lokace, objevit jí můžete pouze v části mapy, kterou ještě objevenou nemáte. Již objevená část mapy totiž zůstává neměnná a updaty se na ní v podstatě nestahují. Proto nedoporučuji v jednom světě objevovat příliš velkou část mapy, nové lokace pak budete mít zbytečně daleko.

Minecraft je také skvělým způsobem, jak rozvíjet svou kreativitu. Můžete v něm totiž stavět ze stovek různých materiálů a vybudovat tak cokoliv jen chcete. Chce to jen jistou dávku tvořivosti.

Pokud chcete hrát Minecraft poctivě, je nutné věnovat mu spoustu času. Bez toho v této hře nedosáhnete téměř ničeho, proto vás musí opravdu bavit, abyste byli ochotni do ní tolik času vůbec investovat. Pokud tedy nevíte co s volným časem, je to perfektní hra pro vás. A pokud ne, nezoufejte. Hra nabízí několik možností, jak si zahrát, aniž byste na ní museli strávit hodiny denně. Kromě survival modu totiž nabízí i další způsoby hraní. Jedním z nich je creative mode, který je ideální pokud vás baví stavění, ale nechcete materiály na stavbu zdlouhavě těžit nebo jinak získávat. Můžete si v něm totiž bez omezení vzít bloky, jaké jen chcete, a rovnou se pustit do práce.

Další, co si můžete v Minecraftu zahrát, jsou různé minihry, které nezaberou ani zdaleka tolik času jako předchozí jmenované možnosti. Záleží na každé konkrétní z nich jak je dlouhá, ale určitě si vyberete nějakou, která vás zabaví jen na tak dlouho, jak vám to bude vyhovovat. Stačí si jen vybrat multiplayerové herní servery, které minihrami překypují, a můžete vybírat, co si zahrajete.

Sečteno podtrženo, Minecraft doporučuji každému, kdo má rád jednoduchost, budování a otevřený svět. V opačném případě můžete dát šanci třeba hrám Minecraft Dungenons nebo Minecraft Story Mode, které mají také něco do sebe.

Minecraft

Datum vydání: 18. listopad 2011

Vývojář: Mojang Studios

Vydavatel: Mojang Studios, Microsoft Studios,
Sony

Platformy: Windows, Xbox 360, Linux, Mac OSX, iOS, Android, PlayStation