Minecraft Dungeons

Je všeobecně známé, že původní Minecraft měl miliony příznivců. Nelze se proto divit, že vlastník značky Microsoft se snaží popularitu kostičkového světa využít i v dalších hrách. S Minecraft Dungeons se mohou hráči potěšit od května 2020 a tentokrát se nejedná o žádné vyrábění a stavění, ale jak název napovídá, hráči zde zkoumají náhodně generované dungeony, které jsou plné různých příšer. Nutností je vyhnout se celé řadě pastí, vyřešit spoustu hádanek a součástí hry je i dobrodružná cesta za pokladem.

Minecraft Dungeons lze hrát i ve čtyřech

Největším kladem hry je možnost offline i online kooperace pro až čtyři hráče. Celá kampaň může být odehrána i samostatně, ale každý hráč jistě bude souhlasit s tím, že spolupráce s sebou nese větší zábavu. Minecraft Dungeons se může stát ideální zábavou na několik večerů.

K lepšímu vybavení pomohou poražení nepřátelé, truhly i zelené drahokamy

Na soubojovém systému hry není nic složitého. Hráč dostane po výběru své postavy klasickou zbraň na blízko, luk na dálku a tři sloty pro speciální schopnosti. Podobně jako u jiných her tohoto typu získává nové schopnosti i zbraně při průchodu různými úrovněmi, kterých je celkem devět. Zároveň se snaží získat i zelené drahokamy, jejichž prostřednictvím může také zakoupit nové vybavení a schopnosti.

Minecraft Dungeons je hratelný i pro nezkušené hráče

Hráči usnadňuje jeho cestu skutečnost, že na splnění každé úrovně má tři životy. Po ztrátě jednoho ze životů pokračuje na místě, kde skončil. Teprve při čtvrté smrti je nutné začít celou misi znovu. Zkušenějším hráčům se může zdát Minecraft Dungeons až příliš jednoduchý, když absolvování devíti úrovní a tutoriálu trvá asi čtyři až pět hodin. Na druhou stranu je díky tomu vhodná i pro mladší a sváteční hráče. Silnou stránkou hry jsou také zvuky a vydařený hudební doprovod.

Minecraft Dungeons

Datum vydání: 26. května 2020

Vývojář: Mojang Studios, Double Eleven

Vydavatel: Microsoft Studios, Sony

Platformy: PlayStation 4, Microsoft Windows, Nintendo Switch, Xbox One